Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki kask

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jaki kask

    Witam mam zamiar kupic na nowy sezon który niebawem sie zacznie nowy kask i jakies buciki do kompletu prosił bym o porade bo dotychcasz urzywałem kasku MTR made in niemiecka biedronka szczekowy, jest glosny i przecieka jadąc w deszczu .
    Buty znalazłem takie Outstars FORCE
    Kask - AIROH MATHISSE RS SPORT MTRS02
    Prosze o opinie i wskazówki !

    #2
    Zamieszczone przez klaudiusz Zobacz posta
    Buty znalazłem takie Outstars FORCE
    [..]
    Prosze o opinie i wskazówki !
    Jeśli jeszcze nie kupiłeś tych butów to odpuść, bo szkoda kaski - badziew straszny. Mi po roku (nie pamiętam, czy ten model, musiałbym foto zobaczyć, ale firma ta sama) odkleiły się obie podeszwy, jedną przedziurawiła się na wylot od kopajki, ochraniacze (te plastikowe) po kolei sam odpadały (i tak były na sztukę, bo przy takim mocowaniu odpadałyby przy byle ślizgu) - jednym słowem szkoda kasy, lepiej odłożyć i kupić coś lepszego.
    A co do głównego pytania to określ jakiś jeszcze jakieś ramy finansowe i przeznaczenie (teren/dual/szosa?), żeby można było coś doradzić z sensem.

    pzdr, Adam
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Czesc dzieki za podsumowanie butów bardzo cenna rada dzieki wielkie ,jesli chodzi o charakter i rodzaj jazdy to 95% asfald 5% szuter
      Jestem zwolennikiem raczej spokojnej jazdy ,dalekie wyjazdy razem z żoną .
      Jeżeli chodzi o kask to bardziej jestem nastawiony na szczekowca myslę ze sprawdza sie w upalne wyprawy .
      Dzieki za rady ! Czekam na inne opinie !

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez klaudiusz Zobacz posta
        Jeżeli chodzi o kask to bardziej jestem nastawiony na szczekowca myslę ze sprawdza sie w upalne wyprawy .
        (...) !
        To niezły pomysł. Miałem przygodę na szczęście krótką z takimi firmami jak Box i Naxa. Kaski po 3 stówki, nie polecam; pomijając wątpliwe atesty (na Youtube koleś rozwala taki rzutem o ścianę) skrzypią, kiepsko spasowane, tandetne wykończenie, ciekną i co najważniejsze-mają słaby dostęp do części - zwłaszcza szybki. Sprzedawcy zapewniali że są, ale jak przyszło co do czego to zamówili mi 5 różnych i żadna nie pasowała, w końcu po pół roku czekania powiedzieli że nie da rady dostać.
        Później (mam do dziś) Lazer Granville - nie narzekam, ma pinlocka, dobrze spasowany, trochę szumi, ale i tak cichszy niż Box i Naxa. Dobry dostęp do części zamiennych, całkiem fajny kask za rozsądną kasę. Kosztował 6 stów - dobry stosunek jakości do ceny. Nie mylić go z AGV Longway - ta sama skorupa, ale jest droższy o ok 100pln i gorzej wyposażony (brak osłony brody i pinlocka). Zresztą będę go sprzedawał niedługo w dobrych pieniądzach, (jak ktoś zainteresowany - wiad na PW) bo używałem jedynie 3 miesiące (do czasu kontuzji i operacji) i zakupiłem najcichszy kask na rynku, czyli Schuberth C2. To najwyższa półka. Nie trzeba rekomendacji, kosztuje powyżej 1300 i w tej cenie stanowi wiele lepszę alternatywę dla Nolana N103 (klasa wyżej a tylko o ok 200 pln droższy od N103) oraz dla Shoei Multitec (tańszy od Shoei a również najwyższa pólka)
        Ostatnio widziałem w sklepie szczękowce Caberg, Uvex, Airoh. To klasa mniej więcej Lazera i cena ok 7-9 stów. Ale niewiele na ich temat można powiedzieć, bo to nowości z 2009.
        Więcej o kaskach było w jednym z ostatnich Motovoyagerów. Są opisy, ale niewiele z nich wynika. Gdybyś chciał ten artykuł daj znać na PW z adresem mejlowym to puszczę Ci go w pdf.
        ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez cochise Zobacz posta
          Więcej o kaskach było w jednym z ostatnich Motovoyagerów. Są opisy, ale niewiele z nich wynika. Gdybyś chciał ten artykuł daj znać na PW z adresem mejlowym to puszczę Ci go w pdf.
          Taki off, kolejno będzie o aparatach cyfrowych - lustrzankach, a później mój o olejach

          Afrykańcy polecają Nitro F-347. Kask ma blendę. Model 346 jej nie ma.

          kask_nitro_F347_VN.jpg
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Właśnie kupiłem Uvex Enduro. Ma ktoś o nim jakieś (sprawdzone-własne- z pierwszej ręki) informacje? W necie dużo o nim nie ma, a jak już jest to raczej dobrze piszą...
            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

            Komentarz


              #7
              Witam dzieki za rady jesli chodzi o kask Nitro F-347 mysle ze fajny i cena korzystna czytałem tez na jego temat i ma raczej dobre opinie mówiac o kaskach w tym przedziale cenowym ,jesli jednak chodzi o kask Schuberth C2. to raczej zostawie ten zakup na lepsze czasy finansowe tak jak kolega wspomniał górna pólka i cena (narazie nieosiagalne)
              Zastanowie sie wlasnie nad kaskiem z firmy NITRO lub AIROH i myslę ze trafi sie na cos optymalnego w przedziale cenowym np.kask Nitro F-347 mozna juz kupic za 620 zł a z Airocha w podobnej cenie tez coś znajde
              ostatnio własnie na allegro ogladalem fajne buty turystycne z nitro czy buty tej firmy są jakosciowo dobre i czy warto je kupic ??

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez erwinw Zobacz posta
                Właśnie kupiłem Uvex Enduro.
                Podaj chociaż jakiś link do takiego kasku albo chociaż symbol może bo endurowych kasków to troche jest

                Dla mnie podstawa w kasku musi być wyjmowany w pełni środek żeby go uprać albo wyczyścić, fajnie pachnie jak sie zakłada taki świeżo po praniu
                Tak jak kolega fxrider napisał wcześniej, nie ma sie co napalać na buty czy kask, lepiej odłożyć trochę wiecej grosza niż później sie wkur..ać że cieknie albo jest za głośny a buty sie rozklejają.
                Jak upatrzysz sobie model czy coś takiego to nie kupuj bez przejechania sie w nim, jedź do sklepu i wypróbuj a jak właściciel sklepu nie pozwoli to znaczy że kupa nie sprzedawca
                Pozdrawiam
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  witam ponownie podaje linka do kasku który mi sie podoba
                  Asortyment sklepu przepełniony jest akcesoriami motocyklowymi takimi jak kaski, odzież, oraz inne dodatki i części. Wszystko dla fanów jednośladów — wejdź i zamów!

                  Komentarz


                    #10
                    "Uvex Enduro" to jest jego nazwa.

                    Ja kupiłem lakierowany z grafiką, bałem się czyszczenia matowego kasku.

                    Czy ktoś miał z nim coś do czynienia?








                    k
                    hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                    Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                    Komentarz


                      #11
                      Witajcie!

                      Oglądałem i mierzyłem taki kask Airoh jak Klaudiusz podajesz w linku i uważam że to porażka.
                      Ja noszę okulary i dlatego szukałem szczękowca ale tego Mathisse nie mogłem ubrać z okularami na nosie. Dla mnie to go skreśliło ale poza tym rygielki zamykające szczękę ma z plastiku i bardzo ogranicza widoczność "w dół" i na boki.
                      Czytałem recenzje że to jest głośny kask. Przerost stylistyki nad funkcjonalnością.
                      Kupiłem w końcu Caberg Rhyno. Podobno też jest głośny ale nie mam porównania. Nie jest to szał ale rygle ma "już" blaszane i fajnie wsuniętą szybkę w dół co poprawia widok "pod nogi".
                      Oglądałem jeszcze Nolana N 100 ale ten jest już drogi.
                      Z tych trzech myślę że caberg jest niezły a nożna wypatrzeć w cenie rozsądnej. A Mathissa nie polecam.

                      Pozdrawiam Tomur

                      Komentarz


                        #12
                        Czesc Tomur dzieki za opinie zaraz zapoznam sie z szczególami twojego, kasku jesli chodzi o kask który podałem na linku to na zywo go jeszcze niewidziałem wybiorę sie jednak do sklepu i poprzymierzam kilka sztuk z róznych firm bo jednak zdjecia są tylko zdjęciami a odczucia jak sie cos czyma w reku mogą byc całkiem inne tak jak sam opisujesz ze ma male pole widzenia itd .
                        Dlatego też zwrociłem sie o podpowiedzi na forum bo do pierwszego wyjazdu jeszcze jest duzo czasu wiec mozna kombinować i wyciagac wnioski z waszych wypowiedzi .
                        Dzieki za opis i porade pozdrawiam !

                        Komentarz


                          #13
                          Parę postów temu pisałem o Schubercie C2. Miałem go przez chwilę, ale dziś - ufff! - udało mi się go oddać w salonie. TAK KU....A NIEWYGODNEGO KASKU JESZCZE NA GŁOWIE NIE MIAŁEM!!!!! Sprzedawca tłumaczył mi przy zakupie że dopasuje się po kilku godzinach. Jak dureń łaziłem w nim kilka dni po domu. I co? Łeb jak napie...ł tak napie....a. Gniecie w okolicach szyi z tyłu. Pogrzebałem po różnych forach - na BMW też narzekają na to samo , na Murzyńskim - też psioczą. Abstrahuję już od faktu, że kasku z zamkniętą przyłbicą nie można założyć. Ponadto przy zamykaniu przyłbicy szczęka zahacza o nos i brodę i to znacznie, - lustro nie kłamie a i znajomi twierdzą, że aparycji orangutana nie mam - wciąż zahacza. Poza tym ze zdziwieniem dowiedziałem się że szyb z pinlockiem nie ma w ogóle dostępnych, jedynie są z antifogiem, podobnym jak w goglach narciarskich - czyli działającym krótko, po wytarciu szmatką nie działającym - czyli krótko mówiąc - gówno warty antifog.
                          Reasumując - kupując kask za 100PLN - zwykle bierze się to co dają. Kupując kask za 1500PLN - można pomarudzić. W tym wypadku lista niedoskonałości do marudzenia jest dość długa. Schuberta C2 generalnie już nie polecam. Wracam pokornie do wypróbowanego Lazera Granville.
                          ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                          Komentarz


                            #14
                            to może jest kwestia kształtu głowy, ja mam kumpla co mój kas go uciska choć ma takim sam obwód nad uszami jak ja a mimo to kupił kask o rozmiar większy i sobie chwali. Mówię tu o kasku Airoch S4 za 600zł a nie za 1600
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              widziałem że pojawił się nowy nolan N90. ciekawe co tym razem będzie nie tak? może włosi sie czegoś nauczyli

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X