Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pudło na narzędzia, zapasowe dętki etc.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Pudło na narzędzia, zapasowe dętki etc.

    Temat zaczerpnięty z forum TA- http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=14&t=835. Jest to alternatywa do Motokega, dostępnego na necie w cenie 89zł: http://www.sklep.motostrada.net/moto...a2dc452f8587d3

    Zdjęcie Motokega:


    Zdjęcie produktu zastępczego na motocyklu (koszt 30- 40 zł):


    Opis wykonania:
    "Rura kanalizacyjna średnica 100 milimetrów występują w odcinkach 50 cm, zaślepka (dekiel)do tej rury, do tego trójnik też o średnicy 100 mm z niego wycinamy tylko tą część z widoczną na foto nakrętką reszta do kosza. W rurę z jednej strony wkładamy zaślepkę (ja włożyłem na wszelki wypadek na klej) z drugiej odcinamy odpowiednią długość (jaka wlezie w moto) tak około 38 cm. Teraz najlepiej za pomocą opalarki elektrycznej podgrzewamy koniec rury aby wcisnąć tą część z nakrętką, gdyż posiadają tą samą średnicę. Rura daje się grzać i robi się miękka więc nie ma problemu. Tą część z nakrętką uszczelniłem silikonem i tak na wszelki wypadek dałem 4 cztery małe śruby aby podczas jazdy nie odpadło. Zaślepka i nakrętka posiada oryginalną uszczelkę gumową więc pojemnik jest 100% hermetyczny i nakręca się z lekkim oporem więc nie powinna się odkręcać podczas jazdy. Uchwyty to oryginały hydrauliczne właśnie do rury o tej średnicy wszystko trzyma się sztywno i pewnie. Myślę że pojemnik w zupełności wystarczy na narzędzia niezbędne w podróży."

    Poszczególne elementy montażowe:
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    #2
    Ten "motokeg" jest w hameryce sprzedawany jako pojemnik na mleko w proszku za jakieś 6$.... (kiedyś na forum AT ktoś to wynalazł, a potem trafiło do sklepów w PL jako takie coś właśnie).
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Dokładnie. Afrykanerzy chcieli to sprowadzić, ale coś tam wyszło nie tak i nie doszło do skutku. Nie mniej, sam patent z foru TA jest dosyć ciekawy.
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #4
        Zrobiłem prototyp wg powyższego przepisu:



        Z tej strony, gdzie jest sama zaślepka a nie nakrętka, przytnę całość na wymiar- jak tylko przyjdą mi stelaże od Pawła i będzie wiadomo co, gdzie i jak. No i pomalować będzie trzeba.
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
          Zrobiłem prototyp wg powyższego przepisu:



          Z tej strony, gdzie jest sama zaślepka a nie nakrętka, przytnę całość na wymiar- jak tylko przyjdą mi stelaże od Pawła i będzie wiadomo co, gdzie i jak. No i pomalować będzie trzeba.
          Parę dni temu widziałem w Kraku kolesia na LC8 z kuframi i do każdego kufra miał przyczepione właśnie takie "cuś". Z tym, że miało toto średnicę na pewno większą niż 100mm, pewnie z innej rury (może rynna?).
          ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

          Komentarz


            #6
            Średnicę można zwiększyć przez zastosowanie rury 140mm (chyba taki wymiar), więc może miał taką zastosowaną.
            sigpic
            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

            Komentarz


              #7
              W zimie będzie co tworzyć, super użyteczny patent! Dzięki Bartas
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #8
                A widzicie, zawieruszyło mi się to gdzieś na f. trampka. Koniecznie muszę takie sobie sprawić, bo wożenie stałych tobołów serwisowych/apteczki itp w kufrze centralnym zajmuje trochę miejsca. Poszukam czegoś bardziej prostokątnego, ale szczelnego.

                Komentarz


                  #9
                  Ostatnio wykonałem sobie taki pojemnik bazując na opisie z pierwszego postu.
                  Finalnie wygląda to tak :
                  SA401925.jpg

                  A opis prac w linku poniżej:

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X